Festiwal Wibracje 2023 Fot. Weronika Walczak 4 Slowspotter 9

6 powodów, dla których warto wybrać się na Festiwal Wibracje

Jak wiecie, jako rodzina Slowspotter nie tylko podróżujemy świadomie do miejsc bliskich naturze, ale staramy się też świadomie podchodzić do życia. Bliskie nam są zdrowe odżywianie, niespieszne życie w zgodzie ze sobą i z naturą, holistyczne podejście do zdrowia, medycyna naturalna oraz wspieranie lokalnych społeczności, artystów i rzemieślników. To wartości, które na co dzień wyznajemy i którymi inspirujemy innych.
Dzisiaj chcielibyśmy zachęcić Was do udziału w niesamowitym wydarzeniu, na które sami się wybieramy z dziećmi – Festiwal Wibracje. Od dawna to planowaliśmy, dlatego tym bardziej cieszymy się, że dołączymy do wyczekanej 8. edycji.

W tym roku festiwal odbywa się  w dniach od 16-21 lipca, w nowym, wyjątkowym miejscu nad rzeką, w otulinie lasu – w radosnych Radotkach koło Płocka. Jeśli chcielibyście dołączyć i stworzyć z nami niesamowitą wioskę, ale nadal się wahacie, oto 6 powodów, dla których warto to zrobić.

Festiwal Wibracje - 6 powodów, dla których warto się wybrać

Festiwal Wibracje 2023 Fot. Weronika Walczak 4 Slowspotter 2

1. Wiedza i inspiracja

Festiwal Wibracje to 6 dni warsztatów i spotkań z ponad 100 inspirującymi nauczycielami i przewodnikami, prowadzonych w 11 strefach tematycznych.

Festiwal Wibracje to miejsce dla ludzi poszukujących wiedzy na temat świadomego stylu życia, holistycznego podejścia do zdrowia oraz inspiracji do zmiany, by żyć w zgodzie ze sobą i z otaczającym światem. Sama wiem, że w codziennej bieganinie, pracy i obowiązkach ciężko jest wygospodarować czas, aby zadbać o siebie i swoją rodzinę w świadomy sposób. Często, zmęczeni obcowaniem z technologią, nie mamy ochoty pozyskiwać wiedzy ze świata online. Dlatego takie miejsce jak Festiwal Wibracje to idealne rozwiązanie – nie tylko pozwala na poznanie interesujących nas zagadnień na żywo, ale przede wszystkim umożliwia zdobycie wiedzy przez doświadczenie. Można poczuć to na własnej skórze, uczestnicząc w warsztatach, rozmawiając z nowo poznanymi osobami lub biorąc udział w wykładach i warsztatach prowadzonych przez nauczycieli-przewodników. Energia Wibracji może być znakomitym impulsem do zmiany, odnalezienia swoich zainteresowań, kreowania życia na własnych zasadach lub po prostu poznania sposobów radzenia sobie z wyzwaniami dnia codziennego, na przykład poprzez techniki oddechu.

W praktyce Festiwal Wibracje to 6 dni warsztatów i spotkań z ponad 100 inspirującymi nauczycielami i przewodnikami, prowadzonych w 11 strefach tematycznych, takich jak: wiedza, umysł i psychologia, ciało i ruch, zdrowie, sztuka, szamanizm, sztuki wschodnie i tantra. Zajęcia będą prowadzone w kameralnych grupach, z konkretną wiedzą, dopasowaną do zainteresowań uczestników. Wspomniane strefy będą gromadzić społeczności osób o podobnych zainteresowaniach, gdzie będziecie mogli wymieniać się poglądami, doświadczeniami i opiniami.

Festiwal Wibracje 2023 Fot. Weronika Walczak 4 Slowspotter 5
fot. Weronika Walczak, Festiwal Wibracje
Festiwal Wibracje 2023 Fot. Weronika Walczak 4 Slowspotter 11
fot. Festiwal Wibracje
Wibracje 2023 Fot. Weronika Walczak 475
fot. Wibracje Festiwal

W tej edycji festiwalu będzie gościć wiele znanych osobistości, takich jak: Anna Krasucka, Beata Pawlikowska, Wojciech Eichelberger, Iwona Wierzbicka, Grzegorz Pawłowski, Tomek Torres i wielu innych.

Ja osobiście cieszę się na warsztaty ze strefy “Ruch i Ciało”, takie jak joga wibracyjna i warsztaty taneczne. Ze strefy “Zdrowie” interesują mnie holistyczne podejście do zdrowia z Anią Krasucką, warsztaty o jelitach z Krzysztofem Majdyło oraz wspomnienia z ajurwedyjskiej Kerala z Beatą Pawlikowską. Z “Domu Dźwięku” chętnie wybiorę się na warsztat „Tradycyjny taniec afrykański z muzyką bębnów na żywo”. W zasadzie każda strefa oferuje tematy, które chciałabym zgłębić, wiele z nich jest mi zupełnie nieznana, więc tym bardziej cieszę się, że mogę wrócić z nową dawką wiedzy i doświadczeń.

Zachęcamy do sprawdzenia pełnego programu tutaj.

Festiwal Wibracje Radotki Slowspotter 4
Wibracje 2023 Fot. Weronika Walczak 108
fot. Festiwal Wibracje
Festiwal Wibracje Radotki Slowspotter 6

2.Magia koncertów pod gołym niebem

Wśród artystów pojawią się zarówno polscy, jak i zagraniczni twórcy muzyki folkowej, etnicznej i elektronicznej oraz medicine music.

W otulinie lasu, w otoczeniu pięknej natury, będziecie śpiewać i tańczyć do białego rana. Każdy z nas wie, że taniec obniża poziom stresu, pozwala „wytrząsnąć” wszystkie trudy i zmartwienia dnia codziennego, a przede wszystkim daje pozytywną dawkę energii na cały rok. Dlatego podczas Wibracji nie może zabraknąć muzyki na żywo! Wśród artystów pojawią się zarówno polscy, jak i zagraniczni twórcy muzyki folkowej, etnicznej i elektronicznej oraz medicine music. W tej edycji posłuchacie: Leszka Możdżera, Laboratorium Pieśni (jesteśmy ich wielkimi fanami), Evana Hatfielda, El Buho, Polarnego (Cacao Dance) i wielu innych.

Festiwal Wibracje Radotki Slowspotter
fot. Wibracje Festiwal
Festiwal Wibracje Radotki Slowspotter 5
fot. Wibracje Festiwal
Festiwal-Wibracje-Leszek-Możdżer
fot. Wibracje Festiwal

3. Otoczenie natury - pomysł na urlop

Teren festiwalu znajduje się na Mazowszu, w otulinie Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego, zwanego “mazowiecką Szwajcarią”.

Radotki Festiwal Wibracje Radotki 20243 Min
fot. Festiwal Wibracje

Festiwal Wibracje to doskonały pomysł na 6-dniowy urlop blisko natury, i to nawet z dziećmi. Teren festiwalu znajduje się w otulinie Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego, gdzie są rozlewiska, starorzecza, maleńkie jeziora oraz torfowiska utworzone przez meandrującą wśród kompleksów leśnych rzekę Skrwę. Teren ten nazywany jest nawet „mazowiecką Szwajcarią”. Przestrzeń jest bezpieczna, ogrodzona, zielona i wygodna. Rodzinne pole namiotowe jest oddalone od scen muzycznych i przedzielone lasem, co zapewnia spokój.

Festiwal Wibracje 2023 Fot. Weronika Walczak 4 Slowspotter 12
fot. Festiwal Wibracje

Na miejscu będzie prowadzone przedszkole, gdzie codziennie na kilka godzin Wasze dzieci będą mogły uczestniczyć w ciekawych grach i zabawach w duchu Montessori. Sama lokalizacja sprawi, że wrócicie zrelaksowani – otaczają Was ogromne tereny zielone, rzeka i las, czyli natura na wyciągnięcie ręki. Obcowanie z naturą pozwala nam w pełni się wyłączyć i zrelaksować wszystkie zmysły. Połączenie tego z tańcami przy muzyce na żywo oraz cenną dawką wiedzy zdobywaną podczas warsztatów i wykładów sprawia, że te wakacje będą niezapomniane. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Festiwal Wibracje Radotki Slowspotter 3
fot. Festiwal Wibracje
Festiwal Wibracje 2023 Fot. Weronika Walczak 4 Slowspotter
fot. Wibracje Festiwal

Jeśli będziecie chcieli się wyciszyć, możecie wyruszyć na okoliczne spływy kajakowe, skorzystać z leśnego SPA lub wybrać się na spacer do lasu. To, co nas również nas przekonuje, to fakt tworzącej się wspólnej wioski. Najpiękniejsze wspomnienia mamy z wyjazdów, gdzie poznaliśmy innych towarzyszy podróży. Na Festiwalu Wibracje znajdziecie strefę namiotową zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i oddzielną dla podróżników solo lub w parach. Jeśli rozbijanie namiotu nie jest dla Was, organizatorzy stworzyli strefę glampingu, czyli komfortowe namioty z pełnym wyposażeniem. Możecie również przyjechać kamperem albo poszukać zakwaterowania w pobliskich hotelach i gospodarstwach agroturystycznych. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Festiwal Wibracje
Kajak Kajaki Kajakarstwo Kajakowy Spływ Rzeka Potok Strumień Rzeczka Las Dolina Rospuda Rospudy Podlasie Podlaskie Suwalszczyzna

4. Niesamowita atmosfera

Festiwal Wibracje to przestrzeń, gdzie można w końcu być sobą!

Festiwal Wibracje Radotki Slowspotter 9
fot. Festiwal Wibracje

Wiele osób, które co roku przyjeżdżają na Wibracje, podkreśla jego wyjątkową cechę – autentyczność. To przestrzeń, gdzie można w końcu być sobą, bez korporacyjnego outfitu, presji społecznej i masek, które często musimy nosić w życiu zawodowym.

Osoby, które decydują się na udział w Wibracjach, to ludzie, którzy w codziennej gonitwie poszukują sposobów na świadome życie, mają otwarte serca i umysły, i bez uprzedzeń chcą obcować z nowo poznanymi ludźmi.
Jeśli chciał(a)byś do nich dołączyć, ale czujesz blokadę, to z pewnością energia Wibracji, inspirujące warsztaty i wykłady pomogą Ci otworzyć się na zmiany i na drugiego człowieka. Niesamowitą atmosferę tworzy otaczająca natura, inspirujący prelegenci, nietuzinkowe warsztaty, koncerty na żywo, a nawet strefa targowa, podczas której poznacie artystów i twórców rękodzieła oraz lokalnych produktów.

Wibracje 2023 Fot. Weronika Walczak 497
fot. Festiwal Wibracje
Wibracje 2023 Fot. Weronika Walczak 536

5. Znajomości i przyjaźnie na całe życie

Pozytywna atmosfera, otwartość na drugiego człowieka i wspólne zainteresowania świadomym stylem życia sprawiają, że podczas Wibracji z łatwością nawiążesz bliskie i wartościowe relacje.

Festiwal Wibracje 2023 Fot. Weronika Walczak 4 Slowspotter 3
fot. Festiwal Wibracje
Festiwal Wibracje Radotki Slowspotter 8
fot. Wibracje Festiwal

Ba! A nawet zawarte małżeństwa, które znamy z opowieści! Pozytywna atmosfera, otwartość na drugiego człowieka i wspólne zainteresowania świadomym stylem życia sprawiają, że podczas Wibracji z łatwością nawiążesz bliskie i wartościowe relacje. Jeśli masz zamiar wybrać się z dziećmi, to nie ma lepszego miejsca! Organizatorzy stworzyli wydzielone pole namiotowe dla rodzin oraz strefę malucha, dzięki czemu poznanie innych rodzin z dziećmi jest bardziej niż pewne. My uwielbiamy takie miejsca w stylu kempingowym, gdzie możemy wspólnie z innymi grupami stworzyć wyjątkową wioskę. Dzieci biegają na bosaka i znikają w kolejnym namiocie sąsiada, podczas gdy mamy mogą wspólnie uczestniczyć w warsztatach, a tatusiowie zajmować się maluchami lub dogadać się co do naprzemiennej opieki.
Wibracje to także miejsce spotkań i tworzenia kontaktów zawodowych. Wśród uczestników znajdziemy wielu przedsiębiorców, twórców i artystów. Spotkania twarzą w twarz w miejscu z pozytywną energią sprzyjają powstawaniu nowych pomysłów i ułatwiają pierwszy kontakt.

Festiwal Wibracje 2023 Fot. Weronika Walczak 4 Slowspotter 20
fot. Festiwal Wibracje
Wibracje 2023 Fot. Weronika Walczak 427
fot. Festiwal Wibracje

6. Strefa targowa

Na Festiwalu Wibracje spotkacie 60 wystawców, artystów, rzemieślników oraz lokalne marki.

Jednym z powodów, dla których warto wybrać się na Festiwal Wibracje, jest strefa targowa, gdzie będzie można spotkać 60 wystawców, artystów, rzemieślników oraz lokalne marki. Zamiast kupować rzeczy w sieciówkach, będziecie mogli porozmawiać bezpośrednio z twórcami i zakupić od nich unikalne produkty wysokiej jakości.
My również tam będziemy z Kioskiem Slowspotter. Szykujemy dla Was nie tylko nowe plakaty, ceramikę czy tekstylia, ale również dedykowaną linię produktów specjalnie na Festiwal Wibracje. Mamy nadzieję, że będą one budziły sentyment niezapomnianych wakacji w Radotkach.

Wibracje 2023 Fot. Weronika Walczak 568
Wibracje 2023 Fot. Weronika Walczak 183
fot. Festiwal Wibracje
Wibracje 2023 Fot. Weronika Walczak 388
fot. Festiwal Wibracje

Artykuł powstał we współpracy z Festiwal Wibracje.

Do zobaczenia już w lipcu w Radotkach!

Martyna, Andy, Laura i Jeremi

Więcej informacji o festiwalu znajdziesz tutaj

Podaj dalej :)

Spodobał Ci się artykuł?
Slowspotter

Subiektywny przewodnik o podróżach w duchu slow travel. Rodzinnie wyruszamy w świat niespiesznych podróży, aby odnaleźć klimatyczne miejsca, w których czas wolniej płynie oraz historie, które inspirują do świadomego życia. W podróżach stawiamy na bliskość natury, świadomy wypoczynek, zdrową, lokalną kuchnię i wspieranie lokalnych społeczności.

Zobacz również...

5 1 vote
Article Rating
Zaloguj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Translate »
0
Would love your thoughts, please comment.x