Portugalia Plaze Wybrzeże Algarve Do Beliche Slowspotter - Costa Vicentina

Costa Vicentina, Portugalia – ostatnie dzikie wybrzeże Europy

Costa Vicentina – zachodnie wybrzeże południowej Portugalii to prawdziwy cud natury.

Nasza miłość i najpiękniejsze wspomnienia z dzikiej przyrody związane są właśnie z Costa Vicentina. To właśnie ten region – zachodnie wybrzeże południowej Portugalii – wywołał w nas najgłębsze emocje.

Rozległe i niezwykłe plaże otoczone kosmicznymi klifami, różnorodna i niezadeptana przyroda – to zdecydowanie moje miejsce mocy. Wpatrywanie się w surferów, fale rozbijające się o skały, magiczne zachody słońca – to wszystko na zawsze zmieniło nasze życie. Mówi się, że to także ostatnie dzikie wybrzeże Europy, chronione przez utworzony tu Park Przyrody pd-zach Alentejo i Costa Vicentina (pełna nazwa). I pomyśleć, że o mały włos byśmy tu nie trafili…

Początkowo mieliśmy wracać przez Andaluzję, ale w ostatniej chwili zdecydowaliśmy się wrócić zachodnim wybrzeżem Portugalii… i to była najpiękniejsza część naszej 8-miesięcznej podróży kamperem. Nawet jeśli na tym obszarze wprowadzony jest zakaz spania na dziko dla kamperów, to będziemy tam wracać.

Gorąco polecamy, zwłaszcza jeśli kochacie dziką przyrodę i szukacie alternatywnej turystyki, unikając betonowej zabudowy i nadmiernego zgiełku. Miejsca, które pokazaliśmy w filmie to:

📍Sagres: Praia Beliche (dla surferów), Praia Mareta (dla dzieci, małe fale, nawet na SUPa)

📍Praia Castelejo (dla surferów, z dziećmi)

📍Praia Ocedeixe (gdzie ocean łączy się z rzeką, co umożliwia kąpiele dzieciom i świetne do uprawiania SUPa)

📍Praia Furnas (z pięknymi jaskiniami, obok rzeka)

Choć odwiedziliśmy zaledwie kilka miejsc, wierzcie mi, że jest tam znacznie więcej plaż, rzek i wodospadów, na które liczymy, że jeszcze kiedyś wrócimy. W międzyczasie zachęcamy Was do zapisania sobie tego miejsca, szczególnie jeśli kochacie takie dzikie wybrzeża.

Sprawdźcie też nasz artykuł o plażach w Portugalii. 

Jeśli szukacie sprawdzonych miejscówek kempingowych w okolicach Costa Vicentina, nierzadko są to też kameralne i klimatyczne miejsca, tj. farmy, glampingi, czy prywatne tereny, to polecamy Wam zakup aplikacji Camperguru, której jesteśmy ambasadorem.
Z kodem: Slowspotter otrzymacie zniżkę.

Przy okazji chcielibyśmy polecić Ci dzisiaj wyjątkową akcję Travel Pack, która trwa od 5 do 11 kwietnia 2024 r. Możesz zakupić 71
e-booków z najróżniejszymi destynacjami od Polski po Australię, od ponad 30 podróżników, za jedyne 219 zł. 

Akcja ograniczona jest w czasie, a jest świetna, bo można zapisać sobie na przyszłe podróże ponad 40 destynacji .Więcej informacji uzyskasz tutaj. 

Travel Pack E Book Paczka Podróże

#współpraca afiliacyjna

Podaj dalej :)

Spodobał Ci się artykuł?
Slowspotter

Subiektywny przewodnik o podróżach w duchu slow travel. Rodzinnie wyruszamy w świat niespiesznych podróży, aby odnaleźć klimatyczne miejsca, w których czas wolniej płynie oraz historie, które inspirują do świadomego życia. W podróżach stawiamy na bliskość natury, świadomy wypoczynek, zdrową, lokalną kuchnię i wspieranie lokalnych społeczności.

Zobacz również...

0 0 votes
Article Rating
Zaloguj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Translate »
0
Would love your thoughts, please comment.x