Slowspotter Niezwykle Ksiazki Dla Dzieci

5 niezwykłych książek, które uwielbiają nasze dzieci

W Slowspotter wybieramy książki świadomie dla naszych dzieci. Staramy się również wspierać lokalnych artystów i twórców, którzy tworzą nie tylko mądre teksty ale też nieoczywiste i ciekawe ilustracje. Czytanie dzieciom od najmłodszych lat jest niesamowicie istotne, stymuluje rozwój mózgu, pozwala rozwinąć ciekawość świata, poprawia pamięć, rozwija wyobraźnię a co najważniejsze buduje więź emocjonalną z rodzicem. Tak naprawdę nie wyobrażamy sobie życia bez książek i w zasadzie jest to coś, co najczęściej kupujemy podczas naszych podróży. Dzisiaj chcielibyśmy pokazać Wam książki, z którymi się nie rozstajemy, nawet będąc w podróży.  

Slowspotter Niezwykle Ksiazki Dla Dzieci 2

1. Co robią uczucia?
Pięknie ilustrowana książka o uczuciach.

Pełna ciepła i dowcipna książka, o tym, co się dzieje w świecie uczuć, przedstawiona w poetycki i ilustrowany sposób. Radość, duma, lęk, wstyd, czy nawet gościnność…wszyscy znamy te uczucia, a ilustracje pomagają dziecku je nazwać i wyobrazić sobie jakie mają działanie na człowieka. To niezwykła książka, to zaproszenie dla dzieci i rodziców do rozmów i rozmyślań o tym, co kryje się w każdym z nas. W książce lapidarne teksty Tiny Oziewicz w połączeniu z dowcipnymi ilustracjami Aleksandry Zając wzruszają i działają na wyobraźnię.

Słowo od Slowspotter: Ta książka używa metafor zarówno w słowie jak i w obrazie, więc dla maluchów (1-5) wymaga komentarza rodzica, być może wspólnego zastanowienia się, co oznaczają zachowania przedstawionych w nich postaci. Dla nas to przede wszystkim wartościowa książka, która pozwala nam nazwać emocje, a także jest doskonałym sposobem aby skłonić nasze dzieci do nazywania własnych, które przeżywają każdego dnia.

Więcej informacji o książce tutaj

Co Robia Uczucia Slowspotter Polecane Ksiazki 1
Co Robia Uczucia Slowspotter Ksiazki Dla Dzieci

2. Mama i tata
Książka dla dzieci o rodzicach.

Książka zawiera zabawne ilustracje rodziców – Mamy i Taty – wykonujących codzienne czynności, które świadczą o tym, jacy są wyjątkowi i jak bardzo każdego dnia starają się dla swoich dzieci. Z perspektywy malucha nawet codzienne czynności dorosłych stają ważne – zamiatanie podłogi, kąpiel w wannie, budowanie wieży z klocków, wywieszanie prania. Książka pokazuje, że wszystko, co robią rodzice jest ciekawe i potrzebne. Ilustracje oraz prosty tekst odwołują się do doświadczeń dzieci, zaś rodzicom pozwalają dostrzec w nich cząstkę swojego życia.
Autorkami “Moja mama, mój tata” są Małgorzata Swędrowska – nauczycielka i propagatorka czytelnictwa oraz Joanna Bartosik – ilustratorka książek dla dzieci.

Słowo od Slowspotter: uwielbiamy tą książkę, za prawdę, którą niosą. Postacie rodziców z rysunków nie są idealne – tacie przerzedzają się włosy, a mama bywa roztrzepana. Dzięki temu pokazujemy autentyczny obraz rodziców, dla dzieci zawsze będą stawać na rzęsach i przenosić góry. Lubimy też wspólnie dyskutować z dziećmi, jak jest w naszej rodzinie, czy u nas tata też lata do sklepu a mam przygotowuje posiłek.

więcej informacji o książce tutaj 

Slowspotter Niezwykle Ksiazki Dla Dzieci Mama I Tata

3. Pucio mówi pierwsze słowa

To książka logopedyczna dla dzieci, które zaczynają wypowiadać pierwsze słowa. Jest to druga część serii o małym chłopcu i jego codziennym życiu w sympatycznej rodzinie. Książka wspiera rozwój mowy maluchów, które zaczynają wypowiadać proste wyrazy lub budować krótkie zdania. Dostępne są kolejne części Pucia, w zależności od wieku dziecka i kolejnych etapów rozwoju.

Słowo od Slowspotter: Jest to książka, po którą sam sięga nasz dwulatek. Co ciekawe często sam ze starszą siostrą ją oglądają i w ten sposób Laura uczy Jeremiego pierwszych słów. Uwielbiamy ją za prostotę, fajne ilustracje i poruszanie najważniejszych aspektów życia dla dzieci. To co najbardziej przykuwa uwagę naszych dzieci to oczywiście poszukiwania kotka, który ciągle zmienia swoje położenie.

Więcej informacji o książce znajdziecie tutaj 

Slowspotter Pucio Ksiazka Do Nauki Mowienia

4. Relaksacje dla dzieci
Jesteś kimś wyjątkowym

Ta książka to zbiór pięknych ilustracji oraz relaksacyjnych tekstów pomagających dzieciom wyciszyć się przed snem bądź po emocjonujących aktywnościach. Pomagają one złagodzić napięcie i stres, wywołać uśmiech a przede wszystkim zasnąć. Autorka czerpie to, co najlepsze, z praktyk medytacyjnych, pozytywnych afirmacji, wizualizacji oraz pracy z oddechem. W książce znajdziecie również instrukcje przeprowadzania relaksacji z propozycją ich modyfikacji w zależności od własnych potrzeb. Regularne czytanie relaksacji wzmacnia koncentrację dzieci, rozwija wyobraźnię, redukuje lęk i poprawia relacje.

Słowo od Slowspotter: Cenimy tą książkę za piękne teksty, pełne barwnych opisów, które działają na wyobraźnię dziecka, a przy tym relaksują i pomagają się wyciszyć. Nasze dzieci chętnie słuchają ich na dobranoc niczym kołysanki.

Więcej informacji o książce tutaj

Relaksacje Dla Dzieci Slowspotter Niezwykle Ksiazki Dla Dzieci

5. Moje ciało. Montessori.
Książka do nauki otaczającego świata.

W książce Moje ciało znajdują się zagadnienia dotyczące ludzkiego ciała, dzięki którym dzieci dowiedzą się jak funkcjonuje. W książeczce znajdują się ćwiczenia, które pomagają uporządkować wiedzę. Dostępnych jest wiele innych tematów: Emocje, Zdrowie, Las, Zwierzęta itp. Dzięki książeczkom Montessori dzieci zdobywają podstawową wiedzę dotyczącą otaczającego je świata.

Słowo od Slowspotter: Uwielbiamy te książeczki za obrazowe i jasne przedstawienie tematu, do tego za dodatkowe ćwiczenia w duchu Montessori. Jest to dobry sposób na zapoznanie dzieci z podstawową wiedzą, do tego książeczka jest niewielka więc można ją zawsze ze sobą zabrać do torebki.

Więcej informacji o książce tutaj

Książka-polecamy-Slowspotter-Montessori-Moje-Ciało

Książki możecie kupić w księgarni Natuli, które jest naszym ulubionym. Przy okazji polecamy Wam również mądre teksty, które pomogą Wam w codziennych relacjach z dziećmi na dziecisawazne.pl

Slowspotter to również zagadnienia związane z podróżami w duchu slow. Możecie nas znaleźć na  Instagramie, Facebooku i oczywiście tutaj, na slowspotter.pl 

Podaj dalej :)

Spodobał Ci się artykuł?
Slowspotter

Subiektywny przewodnik o podróżach w duchu slow travel. Rodzinnie wyruszamy w świat niespiesznych podróży, aby odnaleźć klimatyczne miejsca, w których czas wolniej płynie oraz historie, które inspirują do świadomego życia. W podróżach stawiamy na bliskość natury, świadomy wypoczynek, zdrową, lokalną kuchnię i wspieranie lokalnych społeczności.

Zobacz również...

5 1 vote
Article Rating
Zaloguj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Translate »
0
Would love your thoughts, please comment.x