Andy Lodzinski Kiosk Slowspotter Targi Rzeczy Ładnych

Targi Rzeczy Ładnych WIOSNA 23-24 marca – plakaty podróżnicze od Slowspotter

Slowspotter po raz pierwszy w roli wystawcy na:

Targi Rzeczy Ładnych!

Po raz pierwszy w historii pojawimy się w roli wystawcy jako Slowspotter z naszymi produktami na Targach Rzeczy Ładnych WIOSNA 2024 r. Zarezerwujcie  sobie już termin 23-24 marca 2024 r. Czujemy się wyróżnieni, tym bardziej, że to Organizatorzy sami zauważyli nasze dzieła na Instagramie i zachęcili nas do udziału w targach.

Jeśli nie mieliście okazji nas poznać – krótka przypominajka. 

Prowadzimy przewodnik o podróżach w duchu slow travel. Od 5 lat podróżujemy rodzinnie, najpierw po zadupiach i slow chatkach w Polsce, a teraz kamperem po całej Europie.

Ja nazywam się Martyna, z jednej strony organizatorka z krwi i kości,  matka 2 dzieci, więc nie mam wyjścia. Ale też lubię odlecieć trochę, pobujać w obłokach, przelać na papier inspiracje z podróży, po to by zaraz planować kolejną podróż.

Andy natomiast to czysta dusza artysty, człowiek ASP, człowiek wielu talentów. Pięknie umie uchwycić nasze historie podróżnicze w kadry video, ale też kocha projektować plakaty. I to właśnie On jest twórcą tym wszystkich projektów plakatów, które tak pokochaliście.

Andy Lodzinski Kiosk Slowspotter Love Tatry

Jakie plakaty?

Andy tworzy plakaty podróżnicze, w stylu “bold minimalism”, które przenoszą nas w sentymentalne podróże do miejsc, które są dla nas ważne – czy to na wakacyjne destynacje, weekendowe wypady, czy po prostu do korzeni, do których lubimy powracać.

Pierwszym plakatem, który stworzył jest nasze kultowe “Jeziorko”, a inspiracją były nasze wycieczki na Warmię, do Krainy Tysiąca Jezior, skąd pochodzę.

pamiątki z Polski

Kochamy podróże, małe i duże, ale szczególnie te blisko natury. Dlatego 2 lata temu kupiliśmy kampera i wyruszyliśmy w naszą roczną podróż, z dwójką małych dzieci po południowej Europie.

Nie tylko plakaty..

Podczas targów będziemy mieć swoje debiuty, mogę tylko zdradzić, że będzie to np. ceramika i tekstylia.  Ale musicie przybyć na Targi Rzeczy Ładnych Wiosna i samemu je odkryć!

Slowspotter-Wood-and-Paper-kamper-podróże-kamperem

Targi Rzeczy Ładnych – co to za inicjatywa?

Słowo od nas. 

Targi Rzeczy Ładnych odkryłam w Warszawie będąc w ciąży czyli jakieś 7 lat temu. OMG jak to zleciało?!  Wiedziałam, że to miejsce, gdzie znajdę rękodzieło, dobrej jakości produkty do domu od polskich artystów i małych manufaktur. Mega włączyło mi się wicie gniazdka ale przede wszystkim otaczanie się wszystkim co naturalne, oddychające, estetyczne, piękne. Picie herbatki z ulubionego kubka, spanie w mega czaderskiej pościeli w ptaszki, czy udekorowanie pustych ścian plakatem, sprawia mi mega radość. Są to takie małe rzeczy, które sprawiają, że każdy dzień to celebracja.

Już wtedy byłam zachwycona ile mamy w Polsce jakościowych marek, za którymi stoją artyści lub po prostu twórcy z wyobraźnią, pasją i poczuciem estetki. Na moich pierwszych targach do dziś pamiętam co kupiłam: pościel dla dzieci i dla dorosłych od Las i Niebo, poduszkę z gryką od Planute Pillows, książki od Wydawnictwo Siostry oraz stolik od Wood & Paper.

Od tamtej pory już zawsze byłam wierną fanką Targów Rzeczy Ładnych ale też innych, które pojawiały się w Warszawie. Jest to też część naszej misji Slowspotter. Nierzadko w naszych podróżach odwiedzamy miejsca na zadupiu, gdzie oprócz klimatycznej agroturystyki, właściciele tworzą swoją sztukę albo sami wspierają lokalnych rzemieślników.

Andy Lodzinski Kiosk Slowspotter Hel - Plakaty

Targi Rzeczy Ładnych  – na stronie targów możemy przeczytać o ich misji: “Celem wydarzenia jest wspieranie i popularyzowanie polskiego designu. Inicjowanie dialogu między projektantami i producentami, konsumentami oraz mediami. Targi Rzeczy Ładnych integrują środowisko związane z designem tworząc wspólną, otwartą przestrzeń do dyskusji o roli i potrzebie estetyki w codziennym życiu.”

A od kuchni to dzieło trójki przyjaciół, którzy postanowili stworzyć coś nowego na rynku polskim, coś autorskiego, coś związanego z promocją polskiego dizajnu, co dałoby szansę pokazać się małym markom. I odnieśli ogromny sukces – przypomnijmy że ostatnio  Targi Rzeczy Ładnych świętowało swoje 10 urodziny.  Targi biją rekordy popularności, liczba uczestników na większości edycji przekracza 10 tys. ludzi, targi wyszły poza Warszawę i w tym momencie są również w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu.

Andy Lodzinski Plakaty Targi Rzeczy Ładnych Slowspotter

Skąd pomysł?

W momencie tworzenia targów ludzie w Polsce  zaczęli otwierać się na dizajn, na coś więcej niż meble z sieciówki. Nie było podobnego wydarzenia w Polsce więc Ajka, Ania i Paweł postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizować Targi Rzeczy Ładnych.

Jaka twierdzi, że obecnie ludzie są coraz bardziej świadomi, wolą wydać więcej pieniędzy ale wesprzeć młodą, polską markę a nie firmę, która produkuje masowo.

Plakat Las Andy Lodzinski Slowspotter
Bałtyk Andy Kiosk Slowspotter

Jeśli chodzi o naszą markę – w Kiosku Slowspotter znajdziecie zarówno plakaty, jak i inne produkty z naszym dizajnem. Wiele osób na targach zadawało nam pytania, czy planujemy kolekcje ceramiki z naszymi grafikami, więc postanowiliśmy zaangażować do współpracy polską ceramiczkę Karolina Lasotę, która specjalnie dla nas, na Targi Rzeczy Ładnych stworzyła linię kubków “Wiosna”. Trzymajcie kciuki, bo właśnie czekają na ostatni wypał.

Sami jesteśmy w szoku jak długo trwa proces ręcznie zrobionych kubków. Już trwa to ponad miesiąc. Najpierw Karolina musiała stworzyć formę na kubki, wymodelować je, stworzyć oddzielnie uszy, potem wypalić, potem poszkliwić, potem coś poprawić, potem znowu wypalić, potem jeszcze nanieść kalki z naszymi wzorami i ponownie wypalić. Dlatego jeśli ktoś pyta na Targach Rzeczy Ładnych: “Dlaczego tak drogo?” to może zapytać o proces produkcji i samo się wyjaśni. Kubki ręcznej roboty są lepszej jakości, solidniejsze i przede wszystkim mają ten walor, urok, który widać gołym okiem.

Osoby z poczuciem estetyki nie będą miały problemu z rozróżnieniem między kubkiem ręcznej roboty a tym robionym masowo przez fabrykę w Chinach.

Pamiątki z Polski

Targi Rzeczy Ładnych – co tu znajdziesz?

  • Print: plakaty, kartki, pocztówki, zeszyty
  • Ceramika i szkło.
  • Meble I lampy
  • Tekstylia: pościele, poduszki, ręczniki
  • Akcesoria i dodatki: kwietniki, dodatki na stół et

Ale też znajdzie się coś dla dzieci, meble, pościel, książki, zabawki.

Cytrynka Plakaty
icon smartphone

Gdzie znajdę więcej informacji?

Chciałbyś swój wymarzony projekt plakatu?

Tworzysz klimatyczny obiekt i szukasz dedykowanej grafiki?

Skontaktuj się z nami: kontakt@sklep.slowspotter.pl a chętnie się poznamy i porozmawiamy o współpracy!

Podaj dalej :)

Spodobał Ci się artykuł?
Slowspotter

Subiektywny przewodnik o podróżach w duchu slow travel. Rodzinnie wyruszamy w świat niespiesznych podróży, aby odnaleźć klimatyczne miejsca, w których czas wolniej płynie oraz historie, które inspirują do świadomego życia. W podróżach stawiamy na bliskość natury, świadomy wypoczynek, zdrową, lokalną kuchnię i wspieranie lokalnych społeczności.

Zobacz również...

5 1 vote
Article Rating
Zaloguj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Translate »
0
Would love your thoughts, please comment.x