Domek Na Wodzie Port Sztynort Slowspotter Wakacje Z Dziecmi

5 nietypowych pomysłów na wakacje z dziećmi w otoczeniu natury

Szukasz nowych pomysłów na wakacje z dziećmi?

Dla nas rodzinne wakacje najlepiej sprawdzają się w otoczeniu natury. Zamiast masowej turystyki i hoteli, szukamy nietypowych doświadczeń i miejsc, gdzie przyroda jest na wyciągnięcie ręki, a my możemy naładować baterie na cały rok. Z jednej strony uwielbiamy dzikie miejsca, gdzie możemy zupełnie odizolować się od świata i kontemplować naturę, ale dla równowagi szukamy też doświadczeń wzbogacających nas o nową wiedzę i wyjątkowe przyjaźnie.

Dlatego dzisiaj, w ramach inspiracji, przygotowaliśmy dla Was 5 nietypowych pomysłów na wakacje z dziećmi, które zapewne okażą się niezapomnianą przygodą. Obejrzyjcie nasze wideo.

1. Wakacje z dziećmi: Letni Festiwal - Wibracje

Letni Festiwal – na przykład taki jak festiwal Wibracje – w tym roku zorganizowany jest w radosnych Radotkach w dniach od 16-21 lipca 2024 r., koło Płocka, w otulinie lasu nad rzeką. Tu możesz przyjechać kamperem, z namiotem bądź zanocować na glampingu. To 6 dni  pozytywnej atmosfery, holistycznej wiedzy i cennych doświadczeń: koncerty, warsztaty, relaks, dedykowana strefa dla najmłodszych. W trakcie festiwalu będzie czynne przedszkole, gdzie dzieci mogą uczestniczyć w ciekawych warsztatach, grach i zabawach w duchu Montessori. Tu poczujesz magię wspólnoty, nawiążesz przyjaźnie i znajomości na całe życie a przede wszystkich spędzisz wyjątkowy czas, śpiewając i tańcząc  na bosaka razem z dziećmi. 

Więcej informacji o biletach i programie znajdziecie tutaj 

Wibracje-Festiwal-Wakacje-z-dziećmi-Slowspotter
417406600 940979517396033 2760528098524651028 N (1)
Wibracje-Festiwal-Slowspotter-wakacje-z-dziećmi

2. Wakacje z dziećmi: House Boat - pływający dom

House boat to komfortowy pływający dom będący alternatywą dla żaglówki. Posiada kajuty noclegowe, łazienkę, mini kuchnię, część zadaszoną w razie niepogody, a nawet taras widokowy. Dzięki temu, że ma bardzo powolne tempo pozwala cieszyć się pięknem przyrody oraz odpocząć w ciszy i spokoju. 

Więcej informacji o house boat znajdziecie na przykład tutaj 

Z kodem: slowspotter zarezerwujesz swój pierwszy wyjazd na Alohacamp z -100 zł zniżką.

House Boat Plywajacy Dom Wakacje Z Dziecmi Slowspotter
Slowspotter House Boat Pływajacy Dom Wakacje Z Dziećmi
Slowspotter House Boat Wakacje Z Dziećmi

3. Wakacje z dziećmi: Wyprawa pod namiot

Nie znam dziecka, które nie ucieszyłoby się na myśl o spaniu w namiocie. To przede wszystkim mega przygoda, to poczucie spania pod gołym niebem, bliskość przyrody, słyszenie dźwięków natury, bieganie boso po trawie i wspólne posiadówki przy ognisku.

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej wyruszyć pod namiot z dziećmi? Sprawdź nasze ulubione miejsce

Slowspotter Namiot Wakacje Z Dziecmi
Wakacje Z Dziećmi Slowspotter
Slowspotter Namiot Wakacje Z Dziećmi

4. Wakacje z dziećmi: Wyprawa kamperem

Od kilu lat podróżujemy z rodziną kamperem i musimy przyznać, że zakochaliśmy się w tej formie podróżowania. Do tego stopnia, że kupiliśmy własnego kampera we Włoszech i wuruszyliśmy w roczną podróż z dwójką małych dzieci.

Kamper, podobnie jak namiot, pozwala na wypoczynek w miejscach, gdzie przyroda jest na wyciągnięcie ręki. Podróżując nim, możecie być pewni, że większość czasu spędzicie na świeżym powietrzu. Kamper to także możliwość poznawania innych podróżujących rodzin! A najpiękniejsze jest to, że codziennie można budzić się z innym widokiem. Chcesz wiedzieć więcej, sprawdź naszą ostatnią wyprawę do Estonii.

Slowspotter Włochy Kamperem Umbria
Umbria
Slowspotter Estonia Kamperem Saaremaa 14
Slowspotter Kamperem Z Dziećmi Dlaczego Warto Spróbować

5. Wakacje z dziećmi: Domek na wodzie

Domek na wodzie daje poczucie mieszkania na łodzi, lekko kołysze do snu, gwiazdy można podziwiać leżąc w łóżku, a rano budzimy się z niesamowitym widokiem na wodę. W Polsce znajdziecie sporo miejsc, które oferują tego typu doświadczenie. Z pewnością będzie to najlepsza przygoda dla rodzin z dziećmi, które potrafią już pływać. A jeśli nie proponujemy aby nosiły kamizelki.

Więcej informacji o pływających domach w Polsce znajdziecie naprzykład tutaj

PS. Z kodem: Slowspotter otrzymacie -100 zł na pierwszy wyjazd z Alohacamp.

Domek Na Wodzie Mazury Sztynort Wakacje Z Dziećmi
Domek Na Wodzie Port Sztynort Slowspotter Wakacje Z Dziecmi
Port-Sztynort-Slowspotter-domki-na-wodzie

Szukasz więcej inspiracji? Sprawdź nasze przygody tutaj

Podaj dalej :)

Spodobał Ci się artykuł?
Slowspotter

Subiektywny przewodnik o podróżach w duchu slow travel. Rodzinnie wyruszamy w świat niespiesznych podróży, aby odnaleźć klimatyczne miejsca, w których czas wolniej płynie oraz historie, które inspirują do świadomego życia. W podróżach stawiamy na bliskość natury, świadomy wypoczynek, zdrową, lokalną kuchnię i wspieranie lokalnych społeczności.

Zobacz również...

5 1 vote
Article Rating
Zaloguj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Translate »
0
Would love your thoughts, please comment.x